Розробки уроків

Перевірна робота з української мови. Аудіювання
Мета: перевірити аудіативні навички учнів; розвивати увагу, пам’ять, мислення, мовлення; виховувати інтерес до слова.
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми, мети уроку
III. Перевірна робота. Аудіювання
Мишенята Олівець
(Казка)
Жив-був у Володі на столі олівець. Одного разу, коли Володя вже спав, на стіл забралося Мишеня. Побачило Олівця, схопило його і потягло до своєї нори.
— Відпусти мене, будь ласка! — попросив Олівець.— Навіщо я тобі? Я дерев’яний, мене не можна їсти.
— Я тебе буду гризти! — сказало Мишеня.— В мене чешуться зуби і я маю весь час що-небудь гризти. Ось так! — і Мишеня боляче вкусило Олівця.
— Ой,— зойкнув Олівець.— Тоді дай мені можливість що-небудь намалювати востаннє, а потім роби що хочеш.
— Добре,— погодилося Мишеня,— малюй! Але потім я тебе все одно погризу на дрібні кусочки.
Гірко зітхнув Олівець і намалював кружечок.
— Це сир? — спитало Мишеня.
— Може й сир,— сказав Олівець і намалював ще три маленьких кружечки.
— Ну, звичайно, це сир, а це — дірки в ньому,— здогадалося Мишеня.
— Можливо й дірочки,— погодився Олівець і намалював ще один великий круг.
— Це яблуко! — запищало Мишеня.
— Можливо і яблуко,— відповів Олівець і намалював ще декілька видовжених кружечків.
— Я знаю — це сардельки! — закричало, облизуючись, Мишеня.— Ну, закінчуй швидше, у мене дуже чешуться зуби.
— Почекай хвилинку! — сказав Олівець.
І коли він почав малювати кутики, Мишеня закричало:
— Це схоже на ко... Не малюй більше!
Та Олівець уже намалював великі вуса...
— Та це ж справжній кіт! — пискнуло налякане Мишеня.— Рятуйте! — і кинулося до своєї нори.
З того часу Мишеня звідти не показує свого носа. А Олівець у Володі досі живе, тільки став трішки меншим.
І ти своїм олівцем спробуй намалювати такого кота на страх мишам.(243 слова)
Тестування
1. Де жив Олівець?
1) У портфелі;
2) у пеналі;
3) у Володі на столі. 
2. Хто забрав Олівця? 
1) Мишеня; 
2) Володя; 
3) сусід по парті. 
3. З якими чарівними словами звернувся Олівець до Мишеняти? 
1) Прошу; 
2) будь ласка; 
3) благаю. 
4. Чому Мишеня хотіло погризти Олівця? 
1) Бо було голодне; 
2) бо в нього дуже свербіли зуби; 
3) бо хотіло погратися. 
5. У якій послідовності Мишеняті уявлялися зображувані Олівцем предмети? 
1) Сир, сардельки, яблуко, кіт; 
2) яблуко, сир, сардельки, кіт; 
3) сир, яблуко, сардельки, кіт. 
6. Яка основна думка казки? 
1) Не бери чужого; 
2) хто мудріший, в того й сила; 
3) вчися малювати. 
IV. Підсумок уроку 
— Отже, чого навчає опрацьована вами казка? 

Розробка уроку  математики (3 клас)
Тема: Розв'язання рівнянь

Мета: - закріплювати навички розв'язання рівнянь на множення і ділення; 
-поглиблювати вміння розв'язувати задачі, приклади зручним способом, узагальнити знання про геометричні фігури;
-розвивати логічне  мислення, пам'ять, увагу, уяву учнів, вміння дотримуватись заданого темпу роботи, працювати самостійно і разом; -виховувати колективізм.

Обладнання: Лист королеви математики, ключ,  розрізаний на 4 частини,
                       маршрут подорожі.
                                           Зміст уроку.

І. Організаційний момент:
    - Чи подобаються вам уроки математики?
    - Чим саме? Чого ви навчились на цих уроках?
ІІ. Оголошення теми і мети.
    - Ми завершуємо тему: "Рівняння". Нам слід повторити розв'язання прикладів, задач, які ми навчились розв'язувати протягом всіх уроків. А щоб вам було цікаво, на вас чекає подорож до країни Допитливих. Ми отримали листа від цариці всіх наук математики. Вона залишила нам маршрут до країни Допитливих, а також листа до вас. Отож читаю листа:
      "Любі, діти! Шлях до країни буде нелегким, та його слід подолати, а для цього треба підтримати один одного. Тільки тоді ви зможете отримати ключ від країни Допитливих."
   - Зупиняючись на кожній станції,  ви будете отримувати частину ключа, а в кінці складете з цих частин ключ.
ІІІ. Хвилина чистопису.
   - Якого числа відбувається подорож?
   - Запишіть число 13 і продовжіть ряд далі, збільшуючи кожне число на 1
     (13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22)
   - Назвіть парні числа.
   - Назвіть числа, які діляться на 3.
ІV Актуалізація знань.
   - Королева математики хоче перевірити вас, чи готові ви до подорожі. Не 
      забувайте підтримувати один одного.
1)    гра "Ланцюжок"
5·3+6:7·4:2·3:9·10=20
27:3·2:3·2:4·8:1+6:10·5=15
2·10 – 4:8·7+7:3·2·0=0
- Розвиток знань.

  1 станція "Програмісти"
   -  Обчисліть зручним способом і назвіть відповідь  
         
              289+(11+136)=436
                 (382+509) –182=709
              578– (278+5)=295
                 (796+167)+4=967
                                        
    - Складіть програму дій і обчисліть вирази (сам. робота)
      
                 50 – 7·3=29
                  8·3+7=31
                 9·2+12=30
                  3·4+5·4=32

Отримання I частини ключа

   2 станція "Обчислювання машини"
   - Розв'язання рівнянь
     № 1- коментовано
             3 · х =27
             16 : х =2
            х 3 = 6
             24 : х =8
              х·2 = 18
            х : 2 =4

-         Як знайти площу прямокутника?
-         Як знайти сторону прямокутника?

 Отримання II частини ключа

Фізкультхвилина.
Працювали ви старанно
Лічили, писали охайно
Стомились очі й рученята
Відпочити час, малята.

3 станція "Розумники"

1)розв'язання задач
                                                                                                    
                                                                                                    ?
 


        І                       ІІ                                          І                 ІІ                 ІІІ
 17см         Р-?        17 см + 8 см                         
                                                                            17              17+8              ІІ-6      




            

1)    17+8=25(см)- II сторона
2)    25–6=19(см)- III сторона
3)    17+25+19=61(см)- периметр

2) "Бліц турнір"
                               ?


а)                                      
  а               b                                         а+b

                               ?


б)                                      
  с               d              
                                                                c+d
                               m


в)                                      
 n                ?                                         m-n

                             a +b


г)                                      
  c               ?                                         (a+b)

                               ?


д)                                      
 k                k-b                                      k+(k-b)

           а


е)                                      
                b            с              ?                                     а-b-c

           ?


е)              I            II           III
            
               а            а+b          а- с                                  а+(а+b)+(a-c)                               
                           




Отримання III частини ключа



4 станція "Творці" (Геометричний матеріал)







Овал: 3Овал: 2

Овал: 1                  
                                                                                                                    


- Закінчіть 1 фігуру, щоб вийшов трикутник;
                  2 фігуру, щоб вийшов п'ятикутник;
                  3 фігуру, щоб вийшло 2 чотирикутники.

- Яка фігура має всі прямі кути?
- Як знайти площу прямокутника?
- Як називаються сторони прямокутника?

Отримання IV частини ключа

V. Підсумок уроку.
  - Чи всі частини ключа отримали? З'єднаємо їх.
       Тепер ви маєте ключ від країни Допитливих і можете відкривати нові знання у цій країні.
VІ. Домашнє завдання








Комментариев нет:

Отправить комментарий